سایپا sp100 کراس اورر ایران خودرو در تعقیب کراس اورر k125

بازار خرید و فروش خودرو

این روزها با غفلت مسئولین اجرایی و نظارتی نسبت به هفته گذشته با افزایش نجومی قیمت انواع خودورهای داخلی روبرو شده است. قیمت‌ها دربازار به حدی افزایش پیدا کرده است که فروشندگان خودرو دست از معاملات کشیده و هیچ خرید و فروشی انجام نمی‌شود. این درحالیست که بازار آگهی‌های فروش خودرو آن هم براساس این قیمت‌های نجومی هرلحظه در حال افزایش بوده و گویا بازار به صورت سازمان یافته به سمت گرانی پیش می‌رود.

هفته گذشته روند افزایش قیمت دلار باعث شد تا بازار خودرو نیز متاثر از این موضوع شاهد افزایش قیمت در انواع خودروهای داخلی شود اما این هفته اتفاقی در بازار ارز بوجود نیامده ولی بازار خودرو مدام در حال افزایش غیرمنطقی قیمت هاست.

پژو 207‌i دستی با افزایش 16 میلیون تومانی با قیمت 256 میلیون تومان ، ساینا با افزایش 11میلیون تومانی با قیمت 125 میلیون تومان به فروش می‌رسد . تیبا صندوقدار با افزایش 12 میلیون تومانی با قیمت 113 میلیون تومان ، پراید 111 با افزایش 4 میلیون تومانی با قیمت 104 میلیون تومان ،  پژو 207i اتوماتیک با افزایش 38 میلیون تومانی با قیمت 375 میلیون تومان ، دنا پلاس با افزایش 13 میلیون تومانی با قیمت 284 میلیون تومان ،  تیبا2 با افزایش 11 میلیون تومانی با قیمت 124 میلیون تومان

پرداخت درب محل با خرید آنلاین قطعات خودرو از سایت ما

خودرو کراس‌اوور سایپا که روی پلت‌فرم داخلی SP100 طراحی و ساخته شده، در حالی رونمایی شد که خبرها حاکی از رونمایی قریب‌الوقوع کراس‌اوور ایران‌خودرو است.  صحبت از کراس‌اوور ایران‌خودرو نخستین بار در اسفند 98 رسانه‌ای شد. در آن زمان، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو از تولید و عرضه ۹ محصول جدید این خودروساز به بازار ظرف سه سال آینده (بهمن سال ۹۹ تا بهمن ۱۴۰۱) خبر داد که شامل راناپلاس، سورن‌پلاس، سمند بهینه، دناپلاس اتوماتیک، ۲۰۷ پانوراما، سدان K132، کراس اوور K125، هاچبک K121 و همچنین دنای برقی می‌شد.

وی با اشاره به طراحی پلت‌فرم اختصاصی ایران‌خودرو و بیان این‌که توسعه این پلت‌فرم با پوشش حداکثری استانداردها و الزامات به‌روز و قوانین داخلی و حتی بازارهای صادراتی خواهد بود، گفت: «پلت‌فرم ایران‌خودرو ضمن دارا بودن قابلیت انطباق با قوای محرکه، عمق ساخت داخل بالایی دارد و کیفیت تولید آن در سطح کلاس جهانی است. همچنین قابلیت پوشش سگمنت‌های مختلف خودرویی شامل سدان، پیکاپ، هاچبک و کراس‌اوور را خواهد داشت.»

اخبار روز صنعت خودرو و خودرو سازی در مورد تمام قطعات و لوازم یدکی خودرو در صفحه اخبار سایت قابل مشاهده است


نظرات شما

    افزودن نظر شما