دسته بندی :  وبلاگ

لوازم یدکی خودرو پراید

تاریخچه تولید پراید

پراید خودروی کمپانی خودروسازی مشهور و معتبر کره‌ای kIA  است که در سالیان دور ابتدا تحت عنوان مزدا 121 در ژاپن و فورد فستیوا در آمریکا تولید می‌شد و سپس KIA ساخت این خودرو بانام پراید را آغاز کرد. تولید پراید در ایران اولین بار در سال 1372 خورشیدی و توسط شرکت سایپا آغاز شد و همچنان پس از گذشت 26 سال نه‌تنها تولید می‌شود، بلکه پرفروش‌ترین خودروی بازار ایران به‌حساب می‌آید.

در 26 سال گذشته پراید با اسامی‌مختلف مانند پراید صبا، پراید نسیم، پراید141، پراید131، پراید132، پراید111، پراید151 و … روانه بازار شد که هرکدام نسبت به مدل قبلی تغییرات بسیار جزئی در ظاهر داشتند و البته با جلوتر رفتن زمان نه‌تنها کیفیت آن بهتر نشد بلکه متأسفانه قطعات مورداستفاده برای ساخت آن روزبه‌روز بدتر شدند.

قطعات خودرو اگزوز

تمام قطعات خودرو پراید در اگزوز یدک وجود دارد

 

لنت ترمز 

لنت ترمز یکی از قطعات مهم و مصرفی در خودرو است که در سیستم ترمز اهمیت فراوانی دارد و با به وجود آوردن اصطکاک با دیسک چرخ باعث توقف ماشین می‌شود. اگر به علائم تعویض لنت ترمز پراید توجه کنید، براحتی می‌توانید از تصادفات احتمالی که در پیش رو دارید، جلوگیری کنید.

 

ترموستات

هنگامی که موتور سرد می‌باشد، ترموستات کمک می‌کند تا دمای موتور افزایش یابد و در مواقعی که خودرو گرم شده باشد، ترموستات کمک می‌کند تا موتور خودرو خنک بماند. در حقیقت ترموستات تعیین کننده این است که چه زمانی سیستم خنک کننده موتور خودرو وارد مدار شود و شروع به کار نماید. این عمل در واقع با تنظیم شدت جریان آب توسط ترموستات انجام می‌گیرد. ترموستات‌ها انواع مختلفی دارند که بر اساس حد آستانه دمایی، دسته بنده شده اند. هرچه دمای یک ترموستات کمتر باشد، موتور خودرو درجه حرارت کمتری داشته و سیستم خنک کننده زودتر وارد مدار می‌گردد.

لوازم ماشین

هرزگرد

هرزگرد در حقیقت یک فولی مانند است که روی یک بلبرینگ سوار شده و به جایی به جز بدنه موتور اتصال ندارد. وقتی تسمه  را در دو فولی بالا و پایین جا می‌اندازند، برای اینکه میزان سفتی آن را تنظیم کنند از هرزگرد کمک می‌گیرند. برای این کار پیچ روی هرزگرد را باز کرده و به وسیله یک ابزار مخصوص که عموما یک وزنه است، میزان سفتی تسمه را تنظیم می‌کنند. معیار فنی برای تنظیم بودن میزان سفتی تسمه این است که نه راحت حرکت کند (به اصطلاح بازی کند) و نه آنقدر سفت باشد که امکان تکان دادن آن با دست وجود نداشته باشد. لازم به ذکر است که هرزگردها همیشه برخلاف جهت فولی‌های هم‌جوار خود می‌چرخند. به دلیل تنوع تسمه‌ها در موتور، هرزگردها نیز انواع متنوعی دارند که هر چند کاربرشان یکی است اما شکل شاهری و ابعاد و محل نصب آن‌ها متفاوت است. به عنوان مثال هرزگرد کولر و هرزگرد تایمینگ  دو نمونه پر کاربرد از هرزگرد‌ها است.

 

اگزوز یدک فروشگاه لوازم یدکی خودرو آماده خدمت رسانی در امر فروش لوازم یدکی خودرو به شما دوستان عزیز است

 

تسمه

این تسمه‌ها با اولین استارت و همگام با روشن شدن خودرو شروع به چرخش نموده و قطعاتی که به آن‌ها متصل شده اند را به حرکت وادار می‌کنند. تسمه دینام باعث به حرکت در آمدن دینام خودرو و تبدیل نیرویحرکتی موتور به نیروی الکتریکی می‌شود که در نهایت این نیرو به باتری انتقال پیدا کرده و سبب شارژ شدن آن می‌شود. تسمه پروانه که می‌تواند از تسمه دینام جدا باشد یا به همراه آن باشد، باعث به حرکت درآوردن پروانه خودرو در قسمت جلویی (معمولا در برخی خودروها برای خنک کردن موتور کاربرد دارد.) و سایر قطعاتی که گفته شد، به کار می‌رود.

 

دینام

وظیفه اصلی دینام خودرو ، شارژ مجدد باطری است. یک باطری ماشین در طول روشن بودن خودرو به طور خودکار برق را با تمام اجزای الکتریکی و الکترونیکی خودرو منتقل می‌کند. اما باطری خودرو به تنهایی توان انتقال این مقدار انرژی الکتریکی را به اجزای خودرو ندارد. اما دینام ماشین مدام و در حین روشن بودن موتور ماشین برق تولید می‌کند و این برق را در اختیار باطری قرار می‌دهد.

قطعات

صفحه کلاج

وسیله ای برای انتقال چرخش از شفتی به شفت دیگر کلاچ نام دارد. در سیستم‌ها و مکانیزم‌های انتقال نیرو برای این که نیروی تولید شده در بخش دیگری مصرف شود بهترین وسیله استفاده از کلاچ است. با استفاده از صفحه کلاچ هر زمان که نیاز به قطع انتقال نیرو باشد این کار به سادگی انجام می‌شود. سیستم کلاچ خودرو از قطعاتی تشکیل شده است که عبارتند از دوشاخه کلاچ، صفحه کلاچ ،بلبرینگ کلاچ ، اهرم ، شاخک‌ها ، صفحه دنده و دیسک کلاچ. همه‌ی خودرو هایی که گیربکس آنها دستی است دارای قطعه ای هستند به نام صفحه کلاچ که این امکان را به راننده می‌دهد تا خودرو را به حرکت در آورد و عمل تعویض دنده را انجام دهد. صفحه کلاچ بعد از مدتی ساییده می‌شود و باید تعویض شود. زمان تعویض صفحه کلاچ خودرو بستگی به نوع رانندگی دارد و معمولا هر ۶۰ هزار کیلومتر باید عوض شود.

 

حمل رایگان و سفارش سریع قطعات و لوازم یدکی در سایت اگزوز یدک

 

کاسه نمد

برای جداسازی دو قطعه که حرکت چرخشی دارند و یا در حالت سکون قرار دارند از کاسه نمد یا همان درزگیر استفاده می‌شود. بعضی‌ها به آن آب بند می‌گویند. درو اقع وظیفه کاسه نمد جلوگیری از ورود گرد و غبار، اصطکاک و نشت روغن می‌باشد.

قطعات اگزوز یدک

پلوس

 وظیفه پلوس انتقال نیروی تولید شده توسط موتور خودرو به گیربکس یا همان جعبه دنده می‌باشد. و سپس این نیرو توسط میل گاردان به دیفرانسیل خودرو انتقال می‌یابد.دیفرانسیل هم نقش تنظیم کننده دور چرخ‌ها را دارد. همچنین میله ای از داخل دیفرانسیل به دو چرخ طرفین متصل می‌باشد و پلوس نام دارد که وظیفه اش انتقال نیروی دیفرانسیل به چرخ‌ها می‌باشد. همچنین باید توجه داشت که خودرو هایی که دارای دو دیفرانسیل هستند و به اصطلاح دو دیفرانسیل می‌باشند، نیازس به انتقال نیرو به چهار چرخ در هر زمانی وجود ندارد. و در صورت تمایل می‌توان دنده کمک را فعال نمود و چهار چرخ را همزمان فعال کرد.

لوازم یدکی ماشین

طبق

 اتصال بین این دو عضو است. قطعه فلزی که دو سر آن با بوش محوری به سر سیستم تعلیق و شاسی پیچ می‌شود.

 

فروش آنلاین لوازم داخلی خودرو با قیمت باورنکردنی 

 

تسمه تایم 

تسمه تایم یک تسمه پلاستیکی است که در حقیقت رابط میان میل‌لنگ و میل‌سوپاپ (میل باداماک ) محسوب می‌شود. یعنی طوری تنظیم شده که با چرخش میل‌لنگ، میل‌سوپاپ را هم می‌چرخاند و البته باعث حرکت سوپاپ‌ها می‌شود. تسمه تایم را باید جزوی از قطعات موتورهای احتراق داخلی به حساب آورد. قبل از تسمه تایم از زنجیر تایم در موتور اتومبیل‌ها استفاده می‌شد.

لوازم مصرفی خودرو

شمع

 شمع خودرو قطعه ای متشکل از الکترود، عایق چینی، واشرها و غیره می‌باشد که در بالای محفظه احتراق و سیلندر خودرو قرار گرفته و از یک طرف جریان ولتاژ بالای برق را گرفته و از طرف دیگر با ایجاد جرقه زنی در محظه احتراق باعث انفجار بخار فشرده شده بنزین و در نتیجه ایجاد نیروی لازم برای حرکت خودرو می‌گردد. در حقیقت شمع خودرو وظیفه انفجار در محفظه احتراق و حرکت دادن سیلندرها به سمت پایین را دارند. با پاشش سوخت توسط انژکتور به درون سیلندر و سپس فشرده شدن آن توسط سوپاپ، شمع جرقه ایجاد نموده و باعث انفجار در محظه احتراق می‌گردد.

 

سرسیلندر

یکی از قسمت‌های اصلی موتور خودرو سرسیلندر آن می‌باشد و در قسمت بالایی موتور قرار گرفته که مجموعه سوپاپ و مانیفولدها بر روی این قطعه مونتاژ می‌شوند. اگر یک سرسیلندر تحت حرارتی بیش از حد تحمل خود قرار گیرد (که کاملا بسته به کیفیت سرسیلندر و مواد تشکیل دهنده آن دارد) اصطلاحاً می‌گویند که سرسیلندر سوخته است. در واقع همان پیچش و تغییر شکل در اثر حرارت بیش از اندازه را سوختن می‌گویند که معمولا منجر به تعویض سرسیلندر می‌شود.

 

فروش انلاین لوازم خارجی خودرو در اپیکیشن اگزوز یدک


سپر

سپر خودرو قطعه ای برای حفاظت از قسمت جلو و عقب بدنه خودرو است و معمولا در صورت برخورد تا یک سرعت معین در صورت تصادف آسیبی به آن‌ها نمی‌رسد.

 

کاپوت

درب موتور خودرو که در بین افراد بیشتر با نام کاپوت شناخته‌شده است یکی از قطعات بدنه خودروها می‌باشد. کاپوت در حالت کلی به‌طور کامل سطح موتور خودرو را پوشانده و از محتویات موتور خودرو محافظت می‌کند. ازنظر طراحی، کاپوت‌ها در طراحی کلی به یکدیگر شبیه بوده اما در عین شباهت با یکدیگر تفاوت‌هایی نیز دارند.

 

کلیه مدل‌های چراغ خودرو در اگزوز یدک موجود است 


سیبک خودرو 

سیبک یک قطعه کروی فلزی است که به آن یک بازو متصل شده است، این قطعه کروی در درون یک محفظه فولادی که اطراف آن با لاستیک پوشانده شده حرکت دورانی می‌کند. این حرکت دورانی باعث می‌شود تا قطعه ای که در قسمت بازوی سیبک متصل شده است، توانایی حرکت به طرفین و بالا و پایین را به طور همزمان داشته باشد. بنابراین این قطعات نقش مهمی را در فرمان پذیری خودرو و همچنین در سیستم تعلیق خودرو بازی می‌کنند.

هنگامی که شما فرمان خودرو را به یک جهت می‌چرخانید، سیبک فرمان این حرکت را به چرخ‌ها منتقل می‌کند و از طرفی حرکت در جهت بالا و پایین، سبب می‌شود تا در هنگام حرکت خودرو در دست اندازها و سطوح ناهموار، چرخ‌ها از انعطاف پذیری مورد نیاز بهره مند شوند. به همین علت است که وجود هر گونه اشکال در این قطعه به طور مستقیم در سیستم تعلیق و فرمان خودرو تاثیر خواهد گذاشت.

قطعات اگزوزآشنایی با لوازم ماشین و نحوه نگهداری آن یکی از خدمات سایت اگزوز یدک است


نظرات شما

    افزودن نظر شما