دسته بندی :  وبلاگ

لوازم یدکی خودرو پژوپارس

خودرویی با همان شخصیت پژو405 که به عنوان یک گام کوچک در خودروسازی داخلی بشمار میرود. ظاهری جذاب و زیبا با چهره نسبتا خشن که بیشتر مورد علاقه مصرف کنندگان قرار گرفت.این خودرو در روزهای اول با عنوان داخلی X9 تولید و سپس با نام پژو پرشیا به بازار عرضه شد ولی بدلیل مشکلات مالکیت معنوی چندی بعد به پژو پارس تغییر نام داد.

شباهت عینی فضای داخلی پارس با ۴۰۵ می‌تواند یک امتیاز منفی برای این خودرو باشد به طوریکه داشبورد در داخل کابین تقریبا همان پژو ۴۰۵ است البته با کمی تغییرات(البته در مدل‌های جدید پژو پارس داشبورد جدید و پژو 405 داشبورد جدید) گاهی اوقات نمی‌توان تفاوت چند میلیون تومانی این خودرو را با پژو ۴۰۵ درک کرد ولی به هرحال راحتی بیشتر صندلی ها، فرمان پذیری برتر، طراحی مناسب غربیلک فرمان، عملکرد بهتر جعبه دنده و کلاچ از جمله چهره خودرو تغییراتی هستند که این برتری نسبی را برای این خودرو فراهم کرده است.

لوازم مصرفی اگزوز یدک

آینه بغل خودرو

تمامی خودروها در طرفین خود دارای دو آینه هستند که راننده از آنها برای بررسی وضعیت اطراف و انتهای خودرو استفاده می‌کند. با وجود این دو آینه، آمار تصادفات بسیار کاهش یافته، اما باید بدانیم که چگونه آینه بغل را طوری تنظیم کنیم که بهترین زاویه دید را به ما بدهد.

شاید در مدل‌های اولیه خودرو خبری از آینه بغل نبود. زیرا در گذشته، تعداد خودروها اینقدر زیاد نبود و احتمال بروز تصادف هم بسیار کم بود.

اما امروزه در صورت نداشتن آینه بغل، خودروی شما جریمه خواهد شد.

در خودروهای مدرن امروزی، عملکرد آینه بغل، ارتباط مستقیمی به برق خودرو  دارد. اگر سیستم برق خودرو دچار مشکل شود، می‌تواند سایر اجزا و قطعات را نیز دچار مشکل کند.

قطعات لوازم یدکی اگزوز

نواع دیسک و صفحه خودرو در قسمت جستجو سایت قابل مشاهده است

 

آنتن

در خودرو‌های جدید آنتن اکتیو جایگزین آنتن‌های قدیمی با نام پسیو که دارای میله ای بلندی بودند ، گردیده.

آنتن اکتیو دارای طول بسیار کوتاه ولی با قدرت گیرندگی بسیار بالایی می‌باشد.

این آنتن‌ها به یک مدار الکترونیکی متصل هستند که وظیفه تقویت سیگنال دریافتی را بر عهده دارند .

مقدار تقویت سیگنال در خودرو‌های گوناگون و مدارات تقویت کننده گوناگون متفاوت از حدود ۱۸ الی ۴۰ دسی بل می‌باشد.

این تقویت آنتن باعث می‌شود که در نقاطی که سیگنال فرستنده ضعیف است ، کیفیت تصویر یا صدا مطلوب دریافت گردد.

لوازم مصرفی اگزوز

شاسی

شاسی بندی خودرو، به معنی اسکلت‌بندی اصلی آن است. در حقیقت شاسی خودرو شامل یک چهارضلعی فلزی است که وظیفه حمل بخش‌هایی نظیر موتور، بدنه، سیستم انتقال قدرت، فنربندی و سیستم ترمز و فرمان را به عهده دارد.

 

فروشگاه آنلاین لوازم ماشین با بهترین کیفیت و ارزان‌ترین قیمت ها


استپر 

استپر موتور یکی از قطعات اساسی مربوط به سیستم تولید گشتاور (موتور) بوده و بیشتر خودروهای رنو مجهز به این قطعه هستند. این قطعه تحت فرمان یونیت موتور است و با دریافت دستور از آن عمل می‌کند؛ یونیت موتور نیز با توجه به اطلاعاتی که از سنسورهای دیگر دریافت می‌کند، به استپرموتور فرمان می‌دهد. به عبارتی دیگر استپر موتور یک عملگر است.

عملکرد این قطعه موجب می‌شود تا میزان هوای ورودی به موتور در دور آرام تنظیم گردد؛ منظور از دور آرام زمانی است که پدال گاز توسط راننده فشرده نمی‌شود. عدم فشرده شدن پدال گاز می‌تواند در زمان استارت زدن خودرو، در زمان گرم شدن خودرو، هنگامیکه خودرو در وضعیت پشت چراغ قرمز و یا در ترافیک شدید قرار گرفته و یا در فاصله زمانی بین تعویض دنده اتفاق بیافتد. اگر استپر موتور وظیفه خود را به درستی انجام ندهد، علاوه بر اینکه ممکن است خودرو در حالات فوق خاموش شود ممکن است موجب بروز حادثه نیز شود.

فروشگاه انلاین قطعات اگزوز یدک

استارت

استارت خودرو یکی از قطعات مهم هر خودرو محسوب می‌شود که وظیفه راه اندازی خودرو و روشن نمودن آن را برعهده دارد. استارت‌ها نوع پیشرفته هندل‌های قدیمی محسوب می‌شوند و بدون آن‌ها روشن کردن خودرو امری دشوار می‌باشد. 

لوازم یدکی اگزوز

 

موتور خودرو 

موتور در خودرو در واقع تولید کننده قدرت است. موتور خودرو مجموعه از تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی است که در کنار یکدیگر باعث تولید قدرت می‌شوند. موتور خودرو از اجزای بسیار زیادی همچون: سیلندر، پیستون، سوپاپ، میل لنگ و… تشکیل شده است.خودروها با توجه به کاربری از موتورهای گوناگونی استفاده می‌کنند. موتور خودرو‌ها عموما برحسب نوع سیلندر و آرایش سیلندرها نام گذاری می‌شوند.

 

تمام قطعات خودرو پارس در اگزوز یدک وجود دارد


واشرسرسیلند

واشر سرسیلندر در موتور بین سیلندر و سرسیلندر قرار می‌گیرد و وظیفه آن ایجاد یک آبندی کامل بین سیستم‌های مختلف روغن رسانی، آب، و احتراق موتور است. واشر سرسیلندر واشری از جنس پنبه نسوز به علاوه فولاد و مس است. این واشر از فرار گاز از محفظه احتراق، نشت آب از کانال‌های آب و نشت روغن از کانال‌های روغن جلوگیری می‌کند. سوختن واشر سرسیلندر به اصطلاح به دفورمه شدن واشر می‌گویند که این امر موجب از بین رفتن آب‌بندی مابین سیستم‌های مختلف موتور خودرو می‌شود. واشر بین بدنه موتور و سر سیلندر با ترکیب مواد نسوز و لایه مسی مقوای مقاوم در مقابل حرارت و لایه فولادی تشکیل شده است که ضمن یکپارچه کردن سر سیلندر به بدنه موتور اجازه می‌دهد تا گردش روغن و آب بدون امکان مخلوط شدن صورت گیرد و نیز فضای سربسته اتاقک احتراق را آب بندی کند.

لوازم یدکی اگزوز

میل لنگ 

میل‌لنگ خودرو قطعه‌ای است که باعث تبدیل حرکت خطی پیستون‌های داخل سیلندر به حرکت دورانی می‌شود. تقریباً تمام میل‌لنگ‌ها از جنس فولاد هستند که به روش فورج و با ترکیب کربن متوسط یا آلیاژ فولاد با کروم ساخته می‌شوند، همچنین در این قطعه از فلز وانادیوم برای خنک شدن سریع در برابر هوا استفاده شده است. در میل‌لنگ خودروهای ارزان‌تر از فولادهای ارزان‌تری استفاده می‌شود. شاتون به وسیله یاتاقان به‌راحتی حول محور میل‌لنگ می‌چرخد و ارتعاشات میل‌لنگ توسط قطعه‌ای به نام فلایویل که به انتهای میل‌لنگ متصل است، خنثی می‌شود، اما در انتهای دیگر یا همان سر دیگر میل‌لنگ، چرخ‌دنده‌ای وجود دارد که باعث چرخش میل بادامک می‌شود. در جلوی این چرخ‌دنده، قطعه‌ای به نام پولی کار گذاشته شده است که از آن برای به حرکت درآوردن دینام، پمپ هیدرولیک، کمپرسور کولر و واتر پمپ استفاده می‌شود.

 

فروش آنلاین انواع قطعات خودرو در سایت اگزوز یدک با ضمانت 12 ماهه انجام میشود.

 


موتور گیربکس

 وظیفه کنترل و تنظیم این قدرت با گیربکس یا جعبه دنده خودرو است. درواقع گیربکس به راننده اجازه می‌دهد تا خودرو را با سرعت‌های مختلف در شرایط متفاوت کنترل کند. اهمیت این بخش از این جهت است که هر موتوری قادر به تولید میزان مشخصی از توان و گشتاور است. اما از طریق گیربکس می‌توان بدون بالا بردن دور موتور و گشتاور، به سرعت دلخواه رسید. گیربکس در کنار این وظیفه مهم کارهای دیگری با درجه اهمیت متفاوت نیز انجام می‌دهد. مانند:

پیشگیری از سرعت‌های ناخواسته: به کمک گیربکس می‌توان خودرو را در سراشیبی‌ها و شرایط جاده‌ای که احتمال خروج سرعت از کنترل وجود دارد، اتومبیل را به صورت کامل در اختیار راننده قرار داد.

تنظیم جهت حرکت خودرو: به کمک گیربکس می‌توان جهت حرکت خودرو را به جلو و عقب کنترل کرد و به خودرو قدرت حرکت معکوس داد.

کار کردن موتور بدون حرکت خودرو: گاهی لازم است که موتور خودرو فعال باشد اما حرکتی صورت نگیرد. به کمک گیربکس می‌توان انتقال نیروی موتور به چرخ‌ها را متوقف و این امکان را فراهم کرد.

 

لوازم یدکی و قطعات انواع خودرو را میتوانید در سایت اگزوز مشاهده کنید 


بلوک سیلندر

بلوک سیلندر بعنوان یک قسمت اصلی موتور بوده و یک پایه فلزی محکم و یکپارچه برای تمام قطعات موتور مورد استفاده قرار می‌گیرد  در  داخل بلوک  سیلندر  استوانه‌های تو خالی بنام سیلندر وجود داشته که پیستون در داخل ان استوانه‌ها حرکت رفت و  برگشتی خود را انجام می‌دهد شکل بلوک سیلندر بستگی به نوع موتور از  لحاظ سیستم  خنک کننده  دارد در سطح  بالای ان سرسیلندر بسته می‌شود که دارای سوراخها و مجاری متعددی بوده که این مجاری به طور کلی مجاری اب و روغن و تایپت‌ها می‌باشد در بعضی از موتورها   (T,L)  سوراخها مجاری سوپاپها در سطح بالائی بلوک قرار دارند قسمت پایین بلوک که به ان کارتل متصل می‌شود محفظه میل لنگ گفته می‌شود که در انجا میل لنگ توسط کپه‌های به بلوک سیلندر  متصل می‌شود در قسمت جلوی بلوک  محل قرار گرفتن سینی جلو که در داخل ان زنجیر و دنده میل لنگ و دنده میل سوپاپ  قرار دارند قسمت عقب بلوک در انتهای  میل لنگ  فلایویل  متصل شده  که عمل  انتقال نیروی موتور به سیستم انتقال قدرت را انجام می‌دهد قطعاتی که به بلوک سیلندر متصل می‌شود عبارتند از واتر پمپ – پمپ بنزین – سینی جلو پایه فیلتر روغن و یک سری قطعات دیگر که اغلب برای ابنندی این قطعات از واشر استفاده می‌شود در نهایت کلیه قطعات سوار شده روی بلوک و داخل ان موتور را تشکیل می‌دهند موتور روی شاسی بوسیله دسته  موتور  از جنس لاستیک‌های  فشرده می‌باشند سوار شده است ضمنا دسته موتور علاوه بر اینکه اتصال موتور با شاسی را برقرار می‌کند ارتعاشات موتور و شاسی را نسبت به یکدیگر خنثی می‌کند.

لوازم خودرو اگزوز

محصولات و قطعات جدید و به روز در اگزوز یدک 


میل سوپاپ

میل سوپاپ یا میل بادامک وظیفه  باز و بستن  سوپاپ‌ها را بر عهده دارد  بر روی میل سوپاپ دایره اکسانتیر و دنده اویل پمپ وجود دارد میل سوپاپ نیروی خود را از میل لنگ توسط دنده دریافت مینماید وظیفه باز و بسته کردن سوپاپ یا فرمان موتور را به عهده دارد در روی میل سوپاپ بادامکهای قرار دارند که می‌توانند حرکت دورانی را به حرکت مستقیم الخط  تبدیل نمایند شکل بادمکها در کار موتور تاثیر بسزایی داشته و مقدار اوانس و ریتارد سوپاپها نیز روی بادامکها محاسبه شده است.

لوازم مصرفی خودرو

خرید قطعات و لوازم یدکی ماشین ایرانی و خارجی و پرداخت درب محل در سایت اگزوز یدک قابل انجام است


نظرات شما

    افزودن نظر شما