دسته بندی :  وبلاگ

لوازم مصرفی خودرو تیبا

تیبا به عنوان اولین خودرو ملی گروه خودروسازی سایپا، توانست در مدت زمان کوتاهی سهم قابل توجهی از بازار خودروهای داخلی با قیمت مناسب را به خود اختصاص دهد. حالا تیبا با دومدل پر طرفدار در بازار به دنبال راهی برای جایگزین شدنش با پراید است و از سویی دیگر روند افزایش تولید کوییک شرایط را کمی برای تیبا رقابتی کرده است

فروشگاه انلاین لوازم ماشین

12 ماه گارانتی از شروع خرید قطعات خودرو یکی از خدمات متنوع سایت ماست


دسته راهنما 

دسته راهنما وسیله کنترل سیستم روشنایی خودرو است که شامل چراغ‌های جلو و عقب، فلاشرهای جلو، عقب و بدنه‌ی ماشین می‌شود. با کمک این قطعه و حرکت دادن آن به جهات‌های مختلف شما به دیگران را از مسیر یا تصمیمی که مورد نظرتان است مطلع می‌سازید. باوجود اینکه اکثر خودروها مجهز به مکانیزمی هستند که بعد از دور زدن، اتوماتیک چراغ راهنما را خاموش می‌کنند اما با زهم دسته راهنما ابزاری است که در طول روز بارها و بارها مورد استفاده قرار می‌گیرد بنابراین مرغوبیت جنس آن اهمیت بسیاری دارد.

لوازم یدکی اگزوز یدک

فروشگاه آنلاین لوازم ماشین با بهترین کیفیت و ارزان‌ترین قیمت ها


چراغ جلو

 این قطعه، از جمله لوازم یدکی مهم در خودرو است. وظیفه اصلی چراغ جلو، نوردهی و ایجاد دید بهتر در قسمت جلویی خودرو است. این قطعه هنگام رانندگی در شب، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و استفاده از آن، رانندگی ایمن‌تری به دنبال دارد. چراغ جلو از پلاستیک فشرده ساخته شده است و در قسمت جلویی چراغ از پلاستیکی شفاف استفاده می‌شود. داخل چراغ جلو، محلی برای نصب لامپ چراغ وجود دارد. روشن شدن لامپ در ایجاد نور و روشنایی در چراغ خودرو نقش مهمی دارد. در قسمت جلویی خودرو، ۲ عدد چراغ تعبیه شده است که یک عدد در سمت راست و دیگری در سمت چپ خودرو قرار دارد. هر دو چراغ برای دید بهتر در جلوی خودرو هم زمان روشن می‌شوند. چراغ جلو سمت راست در قسمت جلویی و در سمت راست خودرو ( شاگرد ) قرار می‌گیرد. نداشتن ماتی و سیاهی در چراغ و همچنین شفافیت در نور تولیدی آن، اهمیت زیادی در عملکرد صحیح قطعه دارد.

لوازم مصرفی اگزوز

حمل رایگان و سفارش سریع قطعات و لوازم یدکی در سایت اگزوز یدک


برف پاک کن

وظیفه اصلی سیستم برف پاک کن در خودرو، تمیز کردن شیشه از کثیفی روی شیشه است که توسط گل و لای و برف و باران تولید می‌شود. در بعضی مواقع نیز برای شفافیت بهتر دید از آن استفاده می‌شود. در خودروهای قدیمی، سیستم برف پاک کن دارای کارایی ساده و اولیه بود ولی به مرور زمان و بر اساس نیاز خودرو و خودروساز، این قطعه، پیشرفته‌تر و بهینه‌تر شد. برف پاک کن خودرو دارای اجزای خاصی است؛ موتور برف پاک کن که برای به حرکت درآوردن مکانیسم برف پاک کن، نیرو تولید می‌کند. نیروی موتور برف پاک کن، از باطری خودرو و برق ماشین تأمین می‌شود و این نیرو توسط اهرم به بازویی برف پاک کن می‌رسد. روی بازویی، تیغه برف پاک کن از نوع لاستیکی وجود دارد که نقش آن، تمیز کردن مناسب شیشه خودرو است و عملکرد آن باعث دید بهتر راننده می‌شود. در بعضی از خودروها بر اساس نیاز خودرو و سازنده خودرو، سیستم برف پاک کن در قسمت عقبی خودرو نصب و استفاده می‌شود.

لوازم یدکی

قیمت قطعات خودرو را به روز از سایت ما دریافت کنید


زه

زه اطراف خودرو جزو قطعات جانبی خودرو محسوب می‌شود.  زه اطراف خودرو به منظور جلوگیری از وارد آمدن ضربات به اطراف خودرو کاربردی است. زه اطراف خودرو علاوه بر محافظت اطراف خودرو در برابر ضربه، در فراهم آوردن زیبایی ظاهری خودرو تاثیر بسزایی دارد. از آنجایی که زه اطراف خودرو به عنوان نوعی ضربه گیر عمل می‌کند ، از این رو میتوان گفت این قطعه در بالابردن ایمنی بدنه خودرو از ضربه و خط وخش بیشترین تاثیر را به همراه دارد. 

زه بدنه خودرو به دلیل کارکرد و جایگاهی که دارد، می‌بایست از دوام و مقاومت بالایی برخوردار باشد تا بتواند از ضربه‌های وارد شده به اطراف خودرو جلوگیری نماید و خود دچار شکستگی یا ایراد نگردد. غالبا زه بدنه خودرو از جنس لاستیک فشره ساخته می‌شود.


قطعات خودرو

ضمانت اصل بودن قطعات در اگزوز یدک 


سنسور ضربه

 سنسور ضربه یا ناک سنسور قطعه ای است که در پر لرزش‌ترین قسمت موتور نصب شده و وظیفه گزارش دهی مقدار لرزش خودرو را به ECU دارد. این قطعه تمامی لرزش‌های موتور را اندازه گیری کرده و برای کامپیوتر خودرو ارسال می‌نماید. اگر مقدار محاسبه شده طبیعی باشد و با استانداردهای ECU مطابقت داشته باشد، کامپیوتر از خود عکس العملی نشان نخواهد داد، اما اگر مقدار اندازه گیری شده با مقدار استاندارد مطابقت نداشته باشد، ECU سریعا چراغ چک خودرو را روشن کرده و مقدار پاشش سوخت را کم کرده و نسبت سوخت به هوا را اصطلاحا غنی‌تر می‌نماید.


قطعات اگزوز یدک

فروش آنلاین لوازم داخلی خودرو با قیمت باورنکردنی 


بوش

بوش طبق قطعه ای از جنس پلی اورتان با قابلیت تحمل دمای بالا وظیفه  اتصال طبق به شاسی خودرو  را دارد و سو صدای اضافه را حذف مینماید. بوش طبقی که در خودروهای مختلف به کار گرفته می‌شود دارای ساختار متفاوتی هستند و هر خودرو بوش طبق مخصوص به خود را دارد.


قطعات داخلی خودرو

محصولات با کیفیت را از ما بخواهید 


رادیاتور

وظیفه اصلی رادیاتور آب، متعادل کردن دمای مایعات یا آب درون موتور خودرو است. آب یا مایع خنک کننده با چرخش در سیستم موتور خودرو، گرمای موتور را جذب می‌کند. با جذب گرمای موتور، آب یا مایعات به سمت رادیاتور خودرو فرستاده می‌شود. رادیاتور خودرو با جذب گرما از آب یا مایع خنک کننده، دمای آن را به حالت تعادل و نرمال می‌رساند و دوباره به سیستم خنک کننده موتور خودرو می‌فرستد. این قطعه از جنس آلومینیوم ساخته می‌شود. آلومینیوم به کار رفته در تولید این قطعه به جذب و دفع مناسب گرما از مایع یا آب سیستم خنک کننده کمک می‌کند. رادیاتور در قسمت جلویی خودرو قرار می‌گیرد و حالتی پنجره ای و شبکه مانند دارد تا بهترین عملکرد را در جابه جایی دما داشته باشد. در اطراف رادیاتور، ۲ مجرای ورودی و خروجی آب قرار دارد که حالتی پلاستیکی و قاب مانند دارند. این مجراها برای ثابت نگاه داشتن رادیاتور در محل قرارگیری آن و همچنین برای چرخش بهتر آب یا مایعات خنک کننده در داخل رادیاتور به کار می‌رود. از نکات قابل توجه در مورد این قطعه، تحمل دمای بالا، عدم نشتی و سوراخ شدگی، متعادل نگه داشتن مناسب دمای مایع رادیاتور و نیز عدم زنگ زدگی و رسوب گرفتگی است. عدم تاب دیدگی و شکستگی قاب پلاستیکی رادیاتور، نقش مهمی در عملکرد رادیاتور خودرو دارد.

لوازم خودرو اگزوز یدک


دیسک و صفحه انواع خودرو ایرانی با کیفیت و گارانتی در اگزوز یدک


پارکابی 

استفاده از پارکابی باعث میشود تا رنگ رکاب خودرو دربرابر آثاری مانند خط و خراش و رنگ پریدگی هنگام سوار و پیاده شدن از خودرو محفوظ بماند. همچنین از کثیف شدن این قسمت در برابر آلودگی‌های مختلف نیز جلوگیری می‌نماید. درنتیجه نگهداری خودرو با سهولت و اطمینان بیشتری انجام می‌گیرد. همچنین با استفاده از پارکابی چرمی تیبا میتوانید ظاهر جذاب‌تری به این خودرو ببخشید.

قطعات خارجی خودرو

اخبار روز صنعت خودرو را در سایت ما بخوانید


جلوبندی

جلوبندی خودرو به قسمت جلو و زیرین خودرو گفته می‌شود که یکی از وظایف آن ایجاد راحتی رانندگی و تعلیق خودرو در هنگام حرکت و رد شدن از سطوح ناهموار می‌باشد. تفاوت سیستم تعلیق خودرو با جلوبندی خودرو در این است که سیستم تعلیق شامل کمک فنرها و چرخ‌های عقب خودرو نیز می‌شود اما جلوبندی تنها به قسمت جلوی خودرو اشاره داشته و شامل فرمان و میل فرمان نیز می‌گردد. از آنجا که چرخ‌های جلو، نقش هدایت خودرو را به طرفین نیز بازی می‌کنند، در نتیجه اهمیت سیستم تعلیق خودرو در جلو بسیار بیشتر از عقب خودرو می‌باشد از این رو به این قسمت که شامل سیستم فرمان خودرو نیز می‌شود، به طور جداگانه، جلوبندی خودرو گفته می‌شود.


قطعات ماشین اگزوز یدک

کلیه مدل‌های چراغ خودرو در اگزوز یدک موجود است 


قفل

سیستم قفل مرکزی در تمامی خودروها به یک صورت طراحی می‌شود. این سیستم از دو بخش تشکیل می‌شود: بخش اول، مدار الکتریکی رمزگشا و بخش دوم، مدار الکتریکی (Flip-Flop) است. با این حال، وظیفه اصلی این سیستم تنها با این دو بخش انجام نمی‌شود؛ به همین خاطر، داخل هر یک از درب‌های خودرو، پمپی الکتریکی تعبیه می‌شود تا به صورت موازی به یونیت قفل مرکزی متصل و با آن در ارتباط باشد. با فرمانی که از جانب کلید قفل مرکزی روی داشبورد یا ریموت خودرو صادر می‌شود، پمپ‌های الکتریکی، زبانه‌ها را فعال می‌کنند و درب‌ها قفل می‌شوند. شاید تا به حال دیده باشید که برخی از خودروها با کلیدی قفل می‌شوند که در قفل روی درب راننده چرخانده می‌شود. در سیستم قفل مرکزی این خودروها، یک میکروسوئیچ در پمپ الکتریکی درب راننده به کار می‌رود. با اضافه شدن این قطعه، بعد از چرخاندن سوئیچ در قفل درب راننده، فرمان قفل شدن تمامی درها به یونیت قفل مرکزی فرستاده می‌شود.

قطعات ماشین

خرید قطعات و لوازم یدکی ماشین ایرانی و خارجی و پرداخت درب محل در سایت اگزوز یدک قابل انجام است

 

 دسته موتور

وظیفه دسته موتور خودرو تحمل وزن و سنگینی مجموعه موتور و گیربکس خودرو و همچنین خارج کردن ارتعاشات نشات گرفته از عملکرد موتور خودرو و یا گذر از ناهمواری‌ها و البته دفع قدرت گشتاوری است که موتور خودرو به هنگام کار کردن روی آن سوار می‌نماید. به طور کلی در مورد این قطعه که به آن دسته موتور یا Engine Mount می‌گویند وظیفه حفظ تعادل در نیروهای وارده به قطعات مختلف اطراف خود را دارد که به عملکرد بهتر ماشین کمک می‌کند.


لوازم ماشین

آشنایی با لوازم ماشین و نحوه نگهداری آن یکی از خدمات سایت اگزوز یدک است.


نظرات شما

    افزودن نظر شما