دسته بندی :  وبلاگ

لوازم مصرفی خودرو 206

پژوی 206 همانطور که از نامش پیداست محصول شرکت پژو فرانسه است؛ پژو 206 یکی از محبوب‌ترین هاچ بک هایی است که تاکنون در تاریخ خودرو جهان به بازار عرضه شده است.

لوازم خودرو اگزوز

انواع تسمه موتور در اگزوز یدک موجود است


واشر 

واشر سر سیلندر، بین سر سیلندر موتور و بدنه اصلی آن (بلوک موتور) قرار می‌گیرد و وظیفه آب بندی بین این دو قطعه را برعهده دارد و مانع از ترکیب آب رادیاتور (برای خنک کاری موتور) و روغن موتور (برای روانکاری و خنک کاری موتور) می‌شود. علاوه بر این، واشر سر سیلندر مانع ورود هوای متراکم سر پیستون به داخل مایع خنک کننده (آب رادیاتور)، و برعکس می‌شود. واشر سر سیلندر سوخته (واشر سر سیلندر موریانه زده) وظایف شرح داده شده را بدرستی انجام نمی‌دهد.

فروش انلاین قطعات

خرید قطعات و لوازم یدکی ماشین ایرانی و خارجی و پرداخت درب محل در سایت اگزوز یدک قابل انجام است


کلاچ

به 4 دسته تقسیم می‌شوند:

 • بدون لغزش: این کلاچ‌ها به صورت صفر و یک عمل می‌نمایند؛ بدین معنی که یا در حالت خلاص قرار دارند و یا در حالت درگیری کامل.
 • یکطرفه: همانطور که از اسم این نوع کلاچ‌ها مشخص است، گشتاور تنها از یک طرف منتقل می‌گردد.
 • هیدرولیکی: در این نوع کلاچ‎ها از یک سیال جهت انتقال نیرو استفاده می‌شود بدین صورت که نیرو از طریق یک صفحه به این سیال منتقل شده و سپس از طریق این سیال به صفحه دیگر که متحرک است منتقل می‌گردد.
 • اصطکاکی: کلاچ‌های اصطکاکی بر اساس اصطکاک بین دو صفحه با ضریب اصطکاک بالا طراحی و تولید می‌شوند.

لوازم ماشین خودرو

غربلیک فرمان

غربیلک فرمان ماشین‌ها در صورتی که ماشین در حال حرکت به طور مستقیم است باید به طور صاف و در وسط قرار گیرد به این دلیل که دیدن نمایشگر پشت فرمان برای راننده راحت باشد اگر غربیلک فرمان تنظیم باشد راننده در زمانی که ایستاده و قصد حرکت دارد با توجه به جهت فرمان می‌تواند تشخیص دهد که چرخ‌های ماشین در چه جهتی هستد. به دلایل مختلفی ممکن است که تنظیم غربیلک فرمان به هم بخورد که می‌توان به دلایلی مانند درست نصب نشدن غربیلک، تغییر میزان فرمان و یا اینکه زاویه چرخ به خاطر یک ضربه شدید عوض شود اشاره کرد که در صورت باید آن را دوباره تنظیم کرد.

یدکی قطعات خودرو

محصولات با کیفیت را از ما بخواهید 


شلگیر

شلگیر یا گل پخش کن در واقع یکی از آپشن‌های خودرو است که می‌تواند مانع از پاشیدن گل و لای به بدنه خودرو و قسمت‌های زیرین آن شود. این قطعه علاوه بر جلوگیری از آلودگی خودرو می‌تواند با ممانعت از پرتاب سنگ ریزه‌ها نقش مهمی در حفاظت از بدنه و رنگ آن داشته باشد. اهمیت شلگیر خودرو نه فقط در روزها بارانی که در هنگام رانندگی در جاده‌های ناهموار یا آسفالت‌های قدیمی نیز کاملا محسوس است و از قطعات زیر بدنه خودرو که احتمال سوراخ شدن یا آسیب دیدن آنها وجود دارد محافظت می‌کند.

لوازم مصرفی اگزوز یدک

قاب پلاک

 این قطعه از جمله لوازم یدکی جانبی خودرو است. قاب نمره که به نام قاب پلاک نیز معروف است، وظیفه نگهداری و ثابت نگه داشتن پلاک را بر عهده دارد. قاب پلاک در قسمت عقبی خودرو و روی درب صندوق عقب خودرو قرار می‌گیرد. قاب پلاک از جنس پلاستیک فشرده ساخته می‌شود. به طور کلی، قاب پلاک در زیبا نشان دادن ظاهر خودرو و نیز ثابت نگه داشتن پلاک عقبی خودرو روی درب صندوق، نقش مهمی ایفا می‌کند. این قطعه در برابر ضربه و فشار مقاوم است و با وارد شدن فشار به آن دچار ترک و شکستگی زودهنگام نمی‌شود. داشتن طراحی زیبا و فرم مناسب از نکات قابل توجه در مورد این قطعه است. به دلیل حفظ مسائل امنیتی، سالم ماندن پلاک و جلوگیری از افتادن و گم شدن آن، هنگام تعویض قاب پلاک، لازم است پلاک را دقیق و مناسب نصب کنید.

 

لوازم یدکی خودرو به قیمت عمده در سایت اگزوز یدک به فروش میرسد

فروشگاه انلاین قطعات خودرو

 

ترموستات

علائم خرابی ترموستات

 • الا رفتن دمای موتور به بیش از حد مجاز وحتی جوش آوردن خودرو  در همان دقایق اولیه روشن شدن خودرو
 • تغییرات مداوم درجه آمپر به طور نامنظم
 • نشت آب رادیات از قسمت‌های مختلف خودرو
 • افزایش غیر طبیعی مصرف سوخت
 • مصرف زیاد روغن موتور

فروش آنلاین لوازم خودرو

استپر

 • هنگامی که کولر را روشن میکنیم، کمپرسور کولر بار خود را روی موتور وارد میکند. برای جبران آن، استوپر موتور ژیگلور مربوطه راکمی به عقب‌تر می‌کشد، تا خود به خود گاز کمی زیاد شود.
 • اگر سنسور ضربه نیز نصب شده باشد استوپر موتور وظیفه گسترده‌تری دارد، در این حالت استوپر موتور باید در هر لحظه سوزن ژیگلور مربوطه را طوری عقب و جلو می‌کرد تا ضربه حس شده توسط سنسور ضربه، ناشی از احتراق ناقص سوخت، به گونه مناسبی جبران شده ویا بهبود یابد.
 • استوپر موتور کار ساسات را نیز انجام میدهد. در هنگامی که خودرو سرد است سوزن آن طوری تنظیم میشود که خودرو با اولین استارت روشن شود. کار دیگر استوپر موتور، تنظیم هوای مورد مصرف سیلندرها در زمان رهاکردن گاز است.

قطعات خودرو اگزوز

خرید قطعات ماشین به صورت آنلاین در وب سایت و اپیکیشن اگزوز یدک


 هرزگرد

وظیفه اصلی این قطعه نگه داشتن تسمه دینام خودروی شما در جای اصلی خود و جلوگیری از بیرون پریدن تسمه شیاری دینام می‌باشد.

اگر این قطعه دچار خرابی یا خوردگی شود آسیب مستقیم به تسمه دینام شما وارد خواهد آمد.

به این مورد مهم دقت کنید که هرزگرد دینام نیز دقیقاً مانند تسمه دینام شما دارای عمر مفید در استفاده می‌باشد.

بهتر است برای جلوگیری از آسیب‌های ناگهانی که معمولاً به دلیل عدم رسیدگی کافی به خودرو رخ می‌دهد

این قطعه همراه با تسمه دینام خودرو تعویض شود.

فروش قطعات خودرو

 کنیستر

در خودروهای بنزینی مخزنی وجود دارد به نام کنیستر که وظیفه آن جذب بخارات بنزین است. کنیستر دارای موادی از جنس کربن متخلخل است که به واسطه دارا بودن سطوح متخلخل بسیار می‌تواند همچون یک اسفنج، بخارات بنزین را به خود جذب کند. مخزن کنیستر استوانه‌ای شکل بوده و بر روی آن سه خروجی وجود دارد. دو خروجی به صورت لوله‌ای بوده که یکی از آن‌ها با باک بنزین و دیگری با منیفولد هوا در ارتباط است.
برای انجام صحیح وظیفه کنیستر یک خروجی دیگر جهت ارتباط با هوای آزاد تعبیه شده است و فیلتری نیز در دهانه آن جهت فیلتر هوای ورودی قرار دارد که همگی این قطعات در کنار هم وظیفه اصلی کنیستر یعنی خروج بخارات بنزین را انجام می‌دهند. عملکرد کنیستر بدین صورت است که به دلیل خلائی که در منیفولد وجود دارد، بخارات بنزین به داخل مخزن کنیستر مکیده می‌شوند و منیفولد نیز این بخارات را به سمت محفظه احتراق هدایت می‌کند که البته این فرآیند برای زمانی است که موتور روشن است. در هنگام خاموشی موتور، این بخارات سمی توسط کربن (زغال فعال) موجود در کنیستر جذب شده و مانع از ورود آن به هوای آزاد می‌شود. پس از روشن شدن مجدد خودرو، بخارات موجود در کنیستر جهت احتراق مجدد به سمت موتور هدایت می‌شوند. 

قطعات ماشینفروش آنلاین انواع قطعات خودرو در سایت اگزوز یدک با ضمانت 12 ماهه انجام میشود.


نظرات شما

  افزودن نظر شما