دسته بندی :  وبلاگ

لوازم یدکی خودرو دنا

دنا یکی از محصولات شرکت ایران خودرو است که و به هدف جایگزینی خودروهای پژو405، پژو پارس،سمند وسمند سورن طراحی و ساخته شد اما پس از عرضه این اتفاق رخ نداد و دنا به عنوان محصولی مستقل در کنار این خودروها تولید شد.

قطعات اگزوز

 

فروش آنلاین انواع قطعات خودرو در سایت اگزوز یدک با ضمانت 12 ماهه انجام میشود.


استپر 

استپر که تعمیر کاران به آن استاپ موتور و استپ موتور هم می‌گویند برای کنترل دور آرام موتور خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. مسیر هوای موتور دارای یک دریچه پروانه ای است که بوسیله یک کابل و فنر باز و بست می‌شود که با کابل باز می‌شود و با فنر بسته می‌شود. این دریچه پروانه ای با محور خود به مقاومتی متغییر و یک سوئیچ متصل است که بوسیله این مقاومت متغییر موقعیت دریچه هوا به ECU ارسال می‌گردد. وقتی که پدال گاز را رها می‌کنید این دریچه بسته می‌شود و سوئیچ هم عمل می‌کند و به ECU اطلاع می‌دهد که دریچه بسته است و هوای مورد نیاز باید از طریق مسیری موازی تامین می‌شود که این مسیر را استپر کنترل می‌کند. این همان مسیری است که هوای موتور خودرو را در دور در جا یا دور آرام تامین می‌کند.

فروشگاه آنلاین قطعات

 

دیسک وصفحه

کیت کلاچ یا همان دیسک و صفحه و بلبربنگ کلاچ وسیله قطع و وصل کردن انتقال نیرو به چرخ‌های خودرو است که در سیستم‌های انتقال نیرو بکار می‌رود. کلاچ دستگاهی است که نیروی موتور را از گیربکس قطع یا وصل می‌کند یا به عبارت ساده‌تر عمل کلاچ برای تعویض دنده‌های گیربکس است. این عمل به‌وسیله پدال که زیر پای چپ راننده قرار دارد انجام می‌شود، به این ترتیب که با فشار به پدال کلاچ، صفحه فلایویل جدا می‌شود و نیرو به گیربکس (جعبه دنده) نمی‌رسد و در نتیجه چرخ‌های وسیله نقلیه آزاد می‌شود، برعکس، با رها کردن کلاچ، صفحه کلاچ به فلایویل می‌چسبد و نیروی موتور تابع سرعت و قدرت دنده گیربکس می‌شود.

قطعات یدکی

 

آشنایی با لوازم یدکی ماشین و نحوه تعمیر و نگه داری آن‌ها تنها یکی از خدمات وب سایت و اپیکیشن اگزوز یدک است

 

بلوکه موتور

 

این قطعه به عنوان قسمت اصلی موتور بوده و به عنوان یک پایه فلزی محکم و یکپارچه برای تمام قطعات موتور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

در داخل بلوک سیلندر استوانه‌های تو خالی بنام سیلندر وجود داشته که پیستون در داخل آن استوانه‌ها حرکت رفت و برگشتی خود را انجام می‌دهد. شکل بلوک سیلندر بستگی به نوع موتور از لحاظ سیستم خنک کننده دارد. در سطح بالای آن سرسیلندر بسته می‌شود که دارای مجاری متعددی بوده که این مجاری به طور کلی مجاری آب و روغن و تایپت‌ها می‌باشد.

قسمت پایین بلوک که به آن کارتل متصل می‌شود محفظه میل لنگ گفته می‌شود که در آنجا میل لنگ در قسمت جلوی بلوک محل قرار گرفتن سینی جلو که در داخل آن زنجیر و دنده میل لنگ و دنده میل سوپاپ قرار دارند، توسط کپه هایی به بلوک سیلندر متصل می‌شود.

قسمت عقب بلوک در انتهای میل لنگ فلایویل متصل شده که عمل انتقال نیروی موتور به سیستم انتقال قدرت را انجام می‌دهد، بلوک سیلندر یکپارچه ریخته شده و جنس آن از چدن خاکستری یا از جنس آلومینیوم می‌باشد

لوازم مصرفی اگزوز یدک

اکسل

اکسل (Axle) واژه ای انگلیسی به معنای محور است که با عبور از مرکز یک چرخ یا دنده ضمن ثابت نگه داشتن آن، چرخش حول یک محور ثابت را نیز امکان پذیر می‌کند. اکسل خودرو در معنای ساده محلی برای نصب چرخ هاست اما مکانیزم هایی وجود دارد که با اضافه شدن آنها، پیچیدگی زیادی به این قطعه می‌بخشند.

مکانیزم هایی نظیر فرمان، کاهش دور، انتقال قدرت و کاهش تاثیرات جاده بر خودرو که هر یک از آنها جزئیات زیادی با خود به همراه دارند.

قطعات اگزوز

مطئمن باشید در اگزوز کالایی اصل و با کیفیت خواهید داشت

 

آینه بغل

تمامی خودروها در طرفین خود دارای دو آینه هستند که راننده از آنها برای بررسی وضعیت اطراف و انتهای خودرو استفاده می‌کند. با وجود این دو آینه، آمار تصادفات بسیار کاهش یافته، اما باید بدانیم که چگونه آینه بغل را طوری تنظیم کنیم که بهترین زاویه دید را به ما بدهد.

شاید در مدل‌های اولیه خودرو خبری از آینه بغل نبود. زیرا در گذشته، تعداد خودروها اینقدر زیاد نبود و احتمال بروز تصادف هم بسیار کم بود.

اما امروزه در صورت نداشتن آینه بغل، خودروی شما جریمه خواهد شد.

در خودروهای مدرن امروزی، عملکرد آینه بغل، ارتباط مستقیمی به برق خودرو  دارد. اگر سیستم برق خودرو دچار مشکل شود، می‌تواند سایر اجزا و قطعات را نیز دچار مشکل کند.

قطعات خودرو اگزوز

لنت

لنت‌های سانگسین دارای انواع تقلبی زیادی هستند، پس هنگام خرید حتماً به لیبل پلمب کننده جعبه دقت کنید.
در صورتی که دیسک چرخ دارای نواقصی مانند تاب، خط یا لبه باشد، روی لنت جا می‌اندازد یا ایجاد صدا می‌کند، پس از سلامت دیسک چرخ اطمینان حاصل کنید.
دیسک چرخ‌های جدید به علت خنک بودن هوا و دو تکه بودن دیسک نازک هستند و تراش دادن دیسک بیش از یک بار، ریسک شکستن آن را بسیار افزایش می‌دهد، بنابراین از تراش دادن دیسک بیش از یک بار اجتناب کنید.

قطعات اگزوز

ترموسات

دماپا یا ترموستات دستگاهی است برای نگه داشتن دمای یک سامانه در یک محدوده مشخص به کار می‌رود. این کار به‌وسیله کنترل شارش انرژی گرمایی به درون یا به بیرون از سامانه صورت می‌گیرد.

به طور كلي ترموستات براي تنظيم درجه حرارت مايعات، گازها و جامدات در دستگاههای گرم يا سردساز در بخشهای مختلف زير مورد استفاده قرار مي گيرد.

قطعات اگزوز یدک

لوازم و قطعات ماشین تصادفی را از اگزوز یدک بخرید

 

شمع

شمع خودرو قطعه‌ی کوچکی است که درون سیلندر خودرو قرار می‌گیرد. ولتاژ از یک سو به شمع وارد شده و از سوی دیگر شمع وظیفه دارد که این ولتاژ را به جرقه تبدیل کند تا مخلوط هوا و بنزینی که در سیلندر وجود دارد از طریق این جرقه منفجر شده و به این ترتیب انرژی مورد نیاز موتور تأمین شود

خودرو اگزوز یدک

کاسه نمد

نوعی درزگیر می‌باشد که برای درزبندی شفت دوار و پوسته حاوی سیال استفاده می‌گردد تا از نشت سیال به بیرون از پوسته جلوگیری نماید. در حقیقت «کاسه نمد » قطعه ای متشکل از سه قطعه فنر ، واشر کاسه ای شکل فلزی و نمد فشرده است که مانع نشت سیالات در قطعات مکانیکی میشود اما امروزه هر یک از واشرهای لاستیکی گرد در اندازه‌های مختلف که در دستگاه‌های مکانیکی مختلف مثل موتور اتومبیل برای پیشگیری از نفوذ روغن به بیرون به کار می‌رود عموماً کاسه‌نمد نامیده می‌شود.

کاسه‌نمد یا همان مجموعه آب بندی معمولاً از جنس تفلون می‌باشد تا از خورندگی اجزای آن جلوگیری کرد.

فروشگاه قطعات اگزوز یدک

ارسال قطعات خودرو به سراسر کشور و پرداخت درب محل شما

 

پلوس

یکی از مهم‌ترین قطعات در جلوبندی خودرو است. نیروی تولید شده توسط موتور ماشین به جعبه دنده یا همان گیربكس و از آنجا میل گاردان این نیرو را به دیفرانسیل منتقل می‌نماید. در این میان دیفرانسیل وظیفه تنظیم دور چرخ‌ها را به عهده دارد و مابین چرخ‌های عقب و یا جلو ، راست و چپ و در ماشین‌های دو دیفرانسیل هم در جلو و هم در عقب، قرار دارد. برای این كه نیروی وارد شده به دیفرانسیل به چرخ‌ها منتقل شود، میله ای از درون دیفرانسیل به چرخ سمت راست و چپ وصل شده كه پلوس نامیده می‌شود.

لوازم یدکی اگزوز

خرید قطعات و لوازم یدکی ماشین ایرانی و خارجی و پرداخت درب محل در سایت اگزوز یدک قابل انجام است


نظرات شما

    افزودن نظر شما