دسته بندی :  وبلاگ

لوازم مصرفی خودرو l90

ال۹۰ یا تندر۹۰ با نام اصلی داچیا لوگان (به رومانیایی: Dacia Logan) خودرویی است که در ایران توسط شرکت رنو پارس که کنسرسیومی از شرکت‌های ایران خودرو، سایپا و وپارس خودرو است، برای تولید تندر ۹۰ و ساندرو تشکیل شده‌است تولید می‌شود.

قطعات اگزوز یدک

پرداخت درب محل با خرید آنلاین قطعات خودرو از سایت ما


سپر

سپر خودرو به منظور جلوگیری از وارد کردن ضربات احتمالی به خودرو و سرنشینان آن به وجود آمده است. به منظور استحکام بیشتر و ثابت نگهداشتن سپر خودرو از قطعه ای به نام دیاق سپر استفاده می‌شود. دیاق سپر، نوعی تنظیم کننده و استحکام دهنده سپر خودرو است.

فروش انلاین قطعات

 

خبار روز صنعت خودرو و خودرو سازی در مورد تمام قطعات و لوازم یدکی خودرو در صفحه اخبار سایت قابل مشاهده است


چراغ

وظیفه اصلی چراغ جلو، نوردهی و ایجاد دید بهتر در قسمت جلویی خودرو است. این قطعه هنگام رانندگی در شب، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و استفاده از آن، رانندگی ایمن‌تری به دنبال دارد. چراغ جلو از پلاستیک فشرده ساخته شده است و در قسمت جلویی چراغ از پلاستیکی شفاف استفاده می‌شود. داخل چراغ جلو، محلی برای نصب لامپ چراغ وجود دارد. روشن شدن لامپ در ایجاد نور و روشنایی در چراغ خودرو نقش مهمی دارد. در قسمت جلویی خودرو، ۲ عدد چراغ تعبیه شده است که یک عدد در سمت راست و دیگری در سمت چپ خودرو قرار دارد. هر دو چراغ برای دید بهتر در جلوی خودرو هم زمان روشن می‌شوند. چراغ جلو سمت راست در قسمت جلو و در سمت راست خودرو (شاگرد) قرار می‌گیرد. نداشتن ماتی و سیاهی در چراغ و همچنین شفافیت در نور تولیدی آن، اهمیت زیادی در عملکرد صحیح قطعه دارد. توصیه می‌شود که از لامپ مناسب و استاندارد و بر اساس توصیه خودروساز استفاده کنید. لازم است جای گذاری و نصب چراغ جلو را با دقت انجام دهید و میزان نوردهی آن را تنظیم کنید، چرا که تناسب میزان نوردهی سبب دید بهتر هنگام رانندگی در شب می‌شود.

لوازم یدکی

تمام قطعات خودرو پارس در اگزوز یدک وجود دارد

 

 

طبق

طبق یکی از اجزای تشکیل دهنده سیستم جلوبندی و تعلیق خودرو میباشد،در واقع بخشی از اتصالات چرخ با کمک فنر و جعبه فرمان توسط طبق انجام میشود،این قطعه عموما دارای یک سیبک و دو عدد بوش میباشد،بوش‌ها به شاسی خودور فیکس میشوند و سیبک هم معمولا به زیر کمک و یا بالای کمک متصل میشود.

قطعات اگزوز

محصولات پرفروش خودرو و نایاب خودرو را از ما بخواهید


میل

 پولک میل سوپاپ را برای تنظیم بهتر روغن و نیز برای کم کردن سر و صدای اضافی به کار می‌برند. در این خودرو برای عملکرد بهتر میل سوپاپ از دو مدل پولک میل سوپاپ استفاده می‌شود که پولک میل سوپاپ بزرگ و کوچک نامیده می‌شوند. پولک میل سوپاپ کوچک از نظر اندازه، کوچک‌تر از پولک میل سوپاپ بزرگ است، ولی عملکرد هر دو نوع یکسان است. کارکرد پولک میل سوپاپ کوچک به گونه ای است که می‌توان آن را نوعی واشر نیز نامید. پولک میل سوپاپ در اصطکاک مستقیم با میل سوپاپ و در تماس با گرمای روغن موتور قرار دارد؛ بنابراین استفاده از جنس باکیفیت و مرغوب توصیه می‌شود. به دلیل نقش مهم پولک میل سوپاپ، از عدم روغن ریزی در خودرو اطمینان حاصل کنید. روغن ریزی در محل پولک میل سوپاپ که به مرور زمان ایجاد می‌شود، هنگام تعویض واشر سر سیلندر شایع است و باعث آسیب به خودرو می‌شود. هنگام تعویض پولک میل سوپاپ، روغن موجود در آن قسمت را بررسی کنید.

قطعات ماشین

شنایی با لوازم ماشین و نحوه نگهداری آن یکی از خدمات سایت اگزوز یدک است

 

واشر سرسیلند

موتور اتومبیل دارای دو قسمت اصلی سیلندر و سر سیلندر است که این دو قسمت مجزا هر کدام نیاز به روغن کاری و آب خنک دارند. مسیر‌های عبور آب و روغن در شیار‌های داخل موتور دقیقا در محل اتصال سر سیلندر و سیلندر به هم میرسند و کوچکترین تداخل روغن و آب میتواند به موتور آسیب جدی وارد کند. واشر سر سیلندر دقیقا در محل این اتصال قرار میگیرد؛ در واقع واشر سیلندر مسیر آب و روغن را جدا کرده و دو قسمت موتور را یکپارچه مینماید.

لوازم یدکی

کلیه مدل‌های چراغ خودرو در اگزوز یدک موجود است

 

رادیاتور

 این قطعه جزو لوازم یدکی مفید و ضروری خودرو است. وظیفه اصلی رادیاتور آب، متعادل کردن دمای مایعات یا آب درون موتور خودرو است. آب یا مایع خنک کننده با چرخش در سیستم موتور خودرو، گرمای موتور را جذب می‌کند. با جذب گرمای موتور، آب یا مایعات به سمت رادیاتور خودرو فرستاده می‌شود. رادیاتور خودرو با جذب گرما از آب یا مایع خنک کننده، دمای آن را به حالت تعادل و نرمال می‌رساند و دوباره به سیستم خنک کننده موتور خودرو می‌فرستد. این قطعه از جنس آلومینیوم ساخته می‌شود. آلومینیوم به کار رفته در تولید این قطعه به جذب و دفع مناسب گرما از مایع یا آب سیستم خنک کننده کمک می‌کند. رادیاتور در قسمت جلویی خودرو قرار می‌گیرد و حالتی پنجره ای و شبکه مانند دارد تا بهترین عملکرد را در جابه جایی دما داشته باشد. در اطراف رادیاتور، ۲ مجرای ورودی و خروجی آب قرار دارد که حالتی پلاستیکی و قاب مانند دارند. این مجراها برای ثابت نگاه داشتن رادیاتور در محل قرارگیری آن و همچنین برای چرخش بهتر آب یا مایعات خنک کننده در داخل رادیاتور به کار می‌رود. از نکات قابل توجه در مورد این قطعه، تحمل دمای بالا، عدم نشتی و سوراخ شدگی، متعادل نگه داشتن مناسب دمای مایع رادیاتور و نیز عدم زنگ زدگی و رسوب گرفتگی است. عدم تاب دیدگی و شکستگی قاب پلاستیکی رادیاتور، نقش مهمی در عملکرد رادیاتور خودرو دارد. برای بالا بردن عملکرد این قطعه، توصیه می‌شود از مایع مخصوص رادیاتور (ضد یخ و ضد جوش) استفاده شود. بهتر است بعد از تعویض رادیاتور، مقدار آب یا مایع درون آن را بررسی و در صورت نیاز، اضافه کنید.

قطعات خودو اگزوز

فروش آنلاین انواع قطعات خودرو در سایت اگزوز یدک با ضمانت 12 ماهه انجام میشود.


ترموسات

ترموستات نام قطعه ای است با قطر تقریبی 5 سانتی متر  که بین موتور و پیشرانه  قرار دارد پیشرانه هر خودرویی که با آب خنک میشود دارای این قطعه است. وظیفه‌ی این قطعه بازوبست مسیرآب دردمای مشخص تعریف شده می‌باشد.ترموستات شایدبه ظاهرقطعه‌ی کوچکی باشدولی نقش بسیارمهمی درخودروایفامی کند.

قطعات اگزوز یدک

پرداخت درب محل با خرید آنلاین قطعات خودرو از سایت ما

نظرات شما

    افزودن نظر شما